23 lipca, 2024
odzież damska xxl

Odzież damska XL w spotkaniach biznesowych

Dress code a odzież damska xl

Obecnie dress code w wielu miejscach odszedł w zapomnienie. Jednak wybierając się na ważne spotkanie biznesowe, warto zadbać o najdrobniejsze szczegóły. Jaka odzież damska xl będzie odpowiednia, a czego zdecydowanie powinno się unikać podczas formalnych spotkań?

Właściwie nie ma znaczenia, czy na biznesowe spotkanie zakłada się spodnie czy spódnicę. Ważne, żeby było elegancko. Świetną stylizacją są ołówkowe spódnice i najlepiej jednokolorowe koszule damskie. Dobrze dopasowane dodatki oraz buty sprawią, że strój zostanie odebrany bardzo dobrze i jednocześnie pozwoli skupić się na służbowych rozmowach. W sklepach stacjonarnych czy też hurtowniach internetowych z odzieżą można znaleźć pełną rozmiarówkę, także koszule damskie XXL. Zatem każda kobieta może znaleźć odpowiednie dla siebie rozwiązanie. Do koszul dobrze będą wyglądać eleganckie spodnie typu capri i niewysokie botki lub cieliste szpilki.
Jeśli z jakiegoś powodu wolimy unikać koszul, można stworzyć stylizacje, których bazę stanowią bluzki damskie. W połączeniu z eleganckimi spódnicami bądź spodniami, będą właściwie tak samo szykowne jak koszule. Ważne jest, by były one gładkie, ponieważ wówczas można dodać do stylizacji elegancką, dużą biżuterię lub szale damskie. Dobrym wyborem może być również klasyczna czarna sukienka, ewentualnie granatowa, szara lub w innym stonowanym kolorze. Należy także pamiętać, żeby sięgała co najmniej kolana, a dekolt nie był zbyt pokaźny.

Umiar i stonowanie przede wszystkim

Podczas spotkań biznesowych warto zachować umiar i nie zakładać ubrań, które odwrócą uwagę partnera biznesowego od głównego tematu spotkania. Ekstrawagancję lepiej zostawić na spotkanie ze znajomymi lub wyjście na miasto. W biznesie lepiej postawić na klasykę i prostotę. Dobrze sprawdzają się stonowane kolory, ubrania o gładkiej fakturze i klasycznym kroju. Duże dekolty, bardzo krótkie spódniczki czy kolorowe i pstrokate wzory mogą nie tylko okazać się czynnikiem rozpraszającym, ale także mogą zostać odebrane jako lekceważenie i brak szacunku wobec partnera biznesowego czy przełożonego.